Fundacja Kultura Obrazu-Wczytani w Kosciuszki
Wczytani w Kościuszki – fotografie rodzinne

Wczytani w Kościuszki – fotografie rodzinne

„Wczytani w Kościuszki” to cykl działań poświęconych historii oraz obecnej kondycji i tożsamości jednej z najważniejszych i najciekawszych katowickich ulic. 

Projekt zakładał wizytę w archiwum miejskim, badanie i opisywanie historii budynków oraz mieszkających w nich ludzi. Przeszukiwanie rodzinnych zbiorów fotografii, spacer ulicą, specjalny pokaz audiowizualny, prezentujący zgromadzone dokumenty i opowieści.

W dniach 24–25.10.2015 roku Fundacja Kultura Obrazu zaprosiła mieszkańców do przyniesienia dawnych i współczesnych fotografii, które pokazują życie toczące się przy ul. Kościuszki w Katowicach (remonty, pochody, kolejki do sklepów, architekturę, zabawy w parku itp.). Także to ukryte dla oczu przechodniów (uroczystości rodzinne i spotkania sąsiedzkie, wnętrza mieszkań, podwórka kamienic, zaplecza sklepów itp.). Podczas dwudniowych warsztatów mieszkańcy mogli wsłuchać się w opowieści sąsiadów, podzielić się wspomnieniami.

Prowadzenie: Anka Sielska (fotografka) i Ewelina Lasota (animatorka)

„Wczytani w Kościuszki – fotografie rodzinne”
24 i 25.10.2015 r. (sobota i niedziela)
sobota: 12.30-17.30
niedziela: 10.00-15.00
(można przyjść w dowolnym momencie)
Dział Grafiki im. Pawła Stellera
Muzeum Historii Katowic
ul. Kościuszki 47 (wejście od ul. Rymera)

Godz. 12:30 (sb. i nd.) – radzimy, jak zadbać o rodzinne zbiory fotograficzne, prezentujemy działania artystyczne, dla których fotografie rodzinne oraz miejsca, z którymi są one związane, stały się inspiracją.

Zapisy i pytania: fundacja@kulturaobrazu.org

Wstęp wolny
. . . . . . . . . . . . . .

Prowadzący poszczególne warsztaty i spotkania: Max Cegielski, Marcin Dymiter, Paweł Jaworski, Paweł Marynowski, Przemysław Piwowarczyk, Anka Sielska, Ewelina Lasota

Organizatorzy:
Instytucja Kultury Katowice Miasto – Ogrodów
Fundacja Hu-Ta!
Fundacja Kultura Obrazu
Wczytani w Kościuszki są częścią projektu „Wczytani w Kato” dofinansowanego z FIO 2015.